میکرودرم ابریژن سالنی

میکرودرم ابریژن چیست؟

عمل لایه برداری میکرونی از سطح پوست را میکرودرم ابریژن می نامند که با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن سالن زیبائی درهر جلســه ، لایه برداری 20 میکرون از لایه 700 میکرونی اپیدرم را انجام می دهد  و مکش این دستگاه باعث افزایش گردش جریان خـون در پوست  و باز کردن منافذ پوستی می شود و همچنین قادر است  مشکلاتی سطحی پوست مانند تیرگی، لک ,کک ومک و چروکهای سطحی و افتادگی را برطرف کند. و پوستی جوان و شاداب را  باعث خواهد شد .

موارد کاربرد ابریژن در پوست

 1. كليه ضايعات سطحي (Superfacial) پوست .
 2. لكه‌هاي حاصل از حاملگی و رنگ‌دانه‌اي و پديد)   Aging افزايش سن( .
 3. جوان سازي پوست .
 4. كوچك كردن منافذ پوستي و رفع چروک های پوستی وخطوط ریز ایجاد شده روی پوست موجود در قسمت هـای خارجی چشم ,گونه ها, پیشانی واطراف دهان.
 5. پیلینگ سطحی( به منظورافزایش شفافیت ودرخشندگی پوست ): .
 6. پوست های کدر ومات (dull skin)  .
 7. پوست های با شالوده ی زمخت وخشن   (rough texture skin).
 8. آکنه و اسکارهای خفیف آن ( لایه برداری و مکش دستگاه  با باز کردن  منافذ پوستی  باعث بهبـــودی جوش های سرسیاه و سر سفید میگردد ).
 9. قابل استفاده در نواحی دست ها , سینه , گردن ,زانو ها , و حتی آرنج ها نیز برای جوان سازی و رفع چروک های پوستی می باشد  .

برخی از ویژگی های این دستگاه :

 1. فاقد پودر اکسید آلومینیوم و انجام لایه بـرداری توسط خشاب هـای اختصاصــی با رنگ های  صورتی ، آبی و سفید و قهوه ای جهـت پوست های چرب، معمولی ، حساس و خشک.
 2. بدون ایجاد زخم بر روی پوست و حساسیت تنفسی .
 3. قابلیت کار بر روی صورت و بدن ، بدون ایجاد تداخل با فیزیولوژی نرمال پوست.
 4. پایین بودن هزینه مواد مصرفی و لوازم یک بار مصرف ( هرخشاب فقط برای یک نفــر جهــت 25 الی 35 بار لایــه برداری
 5. پمپ خلاء Quatroflex پیستونی. و بی صدا و رگولاتور تنظیم مکش
 6. 1سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش.

مزایای میکرودرم ابریژن نسبت به سایر روش های لایه برداری

لایه برداری به روش میکرودرم بدون استفاده از مواد شیمیائی و با بی حسی جهت انواع پوست ها و پوست های مستعد آکنه بسیار مناسب و مقرون بصرفه می باشد . و با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن این شرکت شما می توانید در منزل یا سالن های زیبائی بدون نیاز به هیچ تخصصی عمل لایه برداری و لیفتینگ کامل را انجام دهید .

خشاب‌ها

میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

پروب میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

چگونگی کار با دستگاه و آماده سازی  پوست  و انجام لایه برداری(میکرودرم)

 • آماده سازی دستگاه و تنظیم مکش

در ابتدا دوشاخه دستگاه را به پریز برق متصل نموده و با فشارکلید برق روی پانل ، دستگاه را روشـن نموده و خروجی شیلنـگ متصــل به دستگاه را با دست مسدود نموده وبا چرخش رگولاتور میزان مکش مورد نظر را به شرح زیر تنظیم می نمائید .

1-مقدار مکش دستگاه برای صورت 0.3 است.

2-مقدار مکش دستگاه برای زیر پلک، بینی و گردن 0.1 است.

3-مقدار مکش دستگاه برای بدن0.4  است.

 • آماده سازی پوست

برای حصول بهترین نتیجه از دستگاه صورت بایستی کاملا تمیز و خشک باشد.وجود هرگونه ماده ای برروی پوست  مانع ازلایه برداری درست میشود باید ابتدا پوست را با یک فوم ملایم شستشو دهیم.

دستورالعمل لایه برداری

عملیات لایه برداری بوسیله حرکت پروب و خشاب روی پوست انجام میگیرد این خشابها کاملا" تخصصی طراحی شده انـد هرکدام از رنگهای این خشابها برا ی یک نوع پوست در نظر گرفته شده است مثلا رنگ صــورتی برای پوست چرب، آبـــی پوست نرمال و سفید برای پوست خشک و حساس استفاده میشود که برای  25 الی 35 بار قابل استفاده است و از نظر بهداشتـی باید هر یک از این خشابها برای یک فرد در نظر گرفته شود و بعد از هر بار استفاده با یک مسواک نرم با آب گرم شسته  و در ماده ضدعفونی کننده  مانند الکل یا ساولن  ضدعفونی و خشک گردد.

 خشابها به یک محفظه متصل است که پروپ نام دارد و محل نگهداری ضایعات پوستی است و پروپ مورد نظــر برای 40 بـار قابل استفاده است .

برای شروع ابتدا باید از صحت ارتباطات شیلنگ ها و پروب به دستگاه اطمینان حاصل گردد، سپس دستگاه را با فشــاردادن کلید روی پانل روشن نموده و با مسدود کردن سر پروب توسط انگشت  و چرخاندن رگولاتور مقدار مکش مورد نیازو متناسب با نواحی مختلف پوست راروی گیج دستگاه قرائت نموده و تنظیم می کنید. بعد خشاب مناسب را در جای خودروی سر پروب نصب می کنید و مطابق فلش های نشان داده شده در تصاویر زیر همانطور که محور عمود بر سطح پوست است بصورت آهسته حرکت می دهید این عمل باعث لایه برداری چند  میکرونی از سطح پوست می شود .برای افزایش لایه برداری ، این حرکت را می توانید چند بار روی همان موضع  تکرار شود .

لازم به توضیح است مکش دستگاه باعث افزایش گردش جریان خون و ساختن کلاژن در پوست می شود این عمل باعـــث افزایش قوام پوست شده و  بعد از چند جلسه پوست کاملا" سفت شده وچروکها سطحی از بین می رود، چون فرآیند بازسازی پوست  به صورت تدریجی انجام می شود نتایج حاصله دائمی است .

پس از اتمام کار میکرودرم ابریِژن و عملیات پاکسازی لازم است پوست را با زدن کرم ضد آفتاب مناسب محافظت نمائیـد و از پوستی شاداب لذت ببرید  .

برای حصول به نتیجه بهتر پیشنهاد می گردد  از یک ماسک مناسب با پوست مورد نظر بعد از انجام میکرودرم استفاده کنیــد و بعد از 20 دقیقــه با آب ولرم صورت را شستشو دهید و با توجه به ضایعه پوستی  یک کرم ویتامینه ، کرم ضدجــوش و یا کـرم ضدلک استفاده  کرده و بعد از 10 الی 15 دقیقه بوسیله یک پنبه آغشته به گلاب و یا یکی از عرقیات مانند عرق نعناع یا کاسنـی چربی کرم راگرفته و در آخر یک ضدآفتاب مناسب استفاده کنیم .

توصیه ها :

حتما قبل از استفاده از دستگاه , دفترچه راهنما را با دقت مطالعه

 • قبل از شروع کار , دستگاه را بر روی ناحیه کوچکی از پوست خود امتحان کنید و در صورت پیدایش سوزش و یا التهاب  زیاد از ادامه کارخودداری
 • از استفاده مجدد خشاب کریستالی بدون شستشو و ضد عفونی کردن به هر عنوان جدا خودداری
 • از استفاده همزمان این دستگاه با ACCUTANE  تراپی ,تا از بیـن رفتن کامل دارو در بـدن (حداقل 1 ماه ) خودداری
 • از استفاده از مواد تخصصی و شیمیایی برای برداشـــــت پوست مانند Renova , Retinol , Acid Peels , BHA ,AHA, Retin-A و یا هر گونه محصولات گیلیکولیک با اسیدی 7 تا 10 روز قبل از استفاده و 7 تا 10 روز پس از استفاده از دستگاه خودداری
 • از برداشت زیاده از حد پوست خـودداری کنید. این عمل باعث خشک شدن و شکنندگی پوست می
 • پس از استفاده از لیزر و یا تزریق کلاژن به مدت 14 روز , از دستگاه استفاده
 • در افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند نباید از دستگاه استفاده کنند چون باعث از بین رفتن اثربوتاکس می
 • اطراف چشم : در زمان کار با دستگاه به کره چشم نزدیک نشــویـد.در حین کار در نزدیکی چشم, حتمـا فشار مکش را کم
 • اطراف بینی و گوش : از استفاده دستگاه با فشار مکش بالا بر روی بینی و نقاطی که تلانژکتازی و یاروزاسه داشته باشند باید خودداری
 • گردن : در ناحیه گردن جهت های حرکت خشاب را مطابق تصویر انجام دهید.

موارد دیگر استفاده از دستگاه

مورد دیگری که باید در باره توانایی این دستگاه توضیح داده شود این است که بوسیله این دستگاه ما می توانیم عمل لیفتینگ و لاغری موضعی را انجام دهیم.دستگاه دارای دو پروپ اندرمولوژی با اندازه های کوچک برای صورت و بزرگ برای بدن  است .

اندرمولوژی

با افزایش سن به دلیل کاهش کلاژن سازی ، پوست لطافت ،استحکام و مقاومت خود رااز دست داده و در مناطقی مثل صورت و گردن شل و افتاده و در مناطقی مثل پهلوها و باسن و رانها ، دچار سفتـی توأم با ناهمــواری می شود (نمای پرتقالی )که بـه حالت اخیر ، اصطلاحا" سلولیت می گویند. با پیشرفت در علم طب و ابداع تکنیکهای جدید ، در طی جلسات درمانــــی بــه وسیله  مکش ازطریق افزایش گردش جریـان خون و لنف زیر سطح پوست ، فیبروپلاستها تحریک شده و افزایش کلاژن سازی حاصل می گردد که در نتیجه آن بصورت حذف شبکه های جدید مو یرگی ، حذف الیاف سفت تشکیل شده در لایـــه هــای زیرین پوست و افزایش بـافت همبند و توزیع مناسب چربی پوست قابل مشاهده است .  از طرف دیگر افزایش تخلیه لنــفاوی و حرکــت دادن چربیهای بدن از این چربی های آزاد شده استفاده نموده و منجر به لاغری موضعی می شود . به این ترتیب پوســت شاداب تر و جوانتر می شود . در این تکنیک با حرکات مکشی ، ضمن افزایش قوام پوست ، سطح آن نیز یکنواخت تر و هموارتر می گردد . همچنین اندرمـولـوژی یکی از تکنیک های کاهش چربیهای سطحی است که چربیهای مقاوم را به دام می اندازد و آنها را ازبین می برد. در صورتی که دارای بیماری خاص ( اعم از فتق جدار شکم ، بیماری انعقادی یا سابقه لختـه شدن خون در عروق ) یا شرایط خاصی ( نظیر بارداری ) هستید از این عمل خوداری کنید .

پروب لیفتینگ

prob-lifting - میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

prob-lifting - میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

رولر

prob-lifting - میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

prob-lifting - میکرودرم ابریژن سالنی microdermabrasion

مکانیسم اثر اندرمولوژی

 •  برقراری مجدد گردش جریان خون و لنف در بافتهایی که دچار سلولیت شده اند.
 • تحریک فیبروبلاستها جهت تولید کلاژن و الاستین .
 • حرکت دادن چربیهای موضعی و لاغری موضعی .
 • افزایش درناژ لنف و خون در نتیجه از بین بردن مواد زائد تجمع یافته در پوست و بهبود متابولیســم و تبادلات  سلــولی در سلولهای درم از جمله فیبروپلاستها .

موارد کاربرد

 • رفع غبغب و شلی
 • رفع افتادگی
 • کاهش سایز نواحی باسن ، ران و
 • لیفتینگ و شادابی پوست صورت و گردن .

مزایای درمان چاقی موضعی با  سیستم اندرمولوژی

 • کاهش سایز
 • تأثیر چشمگیر در یک دوره (10 جلسه 30 دقیقه
 • عدم وجود درد و عوارض
 • جابجا شدن چربیها بدون استفاده از روشهای تهاجمی و
 • امکان کار بر روی پوست های شل و دارای
 • بهبود عملکرد گردش خون و گردش لنف همراه با کلاژن
 • Relaxation   همراه با آرامش
 • هزینه مناسب .

دستورالعمل کار با دستگاه

مقادیر تنظیم مکش دستگاه جهت لیفتینگ و لاغری موضعی به صورت زیر می‌باشد:

 • مکش دستگاه برای صورت0.2  بار  است.
 • مکش دستگاه برای زیر پلک، بینی و گردن  0.05  است.
 •  مکش دستگاه برای بدن0.4  است.

آماده کردن پوست  جهت استفاده از پروپ های اندرمولوژی

برای استفاده از پروپهای اندرمولوژی  حتما"پوست باید چرب باشد (روغن زیتون ، روغن بدن بچه یا ژلهای مناسب پوسـت صورت و بدن )

افرادی که در قسمتهایی از صورت چروک و افتادگـی پوست دارند بهتر است بعد از میکرودرم عملیات  لیفتینــگ را انجام دهند.

چگونگی لیفتینگ

 پروپ اندرمولوژی صورت رابه انتهای شیلنگ خروجی دستگاه  وصل کرده ومکش دستگاه را متناسب با قسمتهای مختلف پوست تنظیم می کنیم .  بعد صورت را به دو نیمه تقسیم کرده و حرکات افقی را شروع می کنیم ( از قسمت مرکزی به سمـت گوشه صورت ) وقتی به گوشه صورت رسیدیم انگشت را از روی سوراخ برداشته تا هوای درون پروپ تخلیه شود و پــروپ به راحتی از پوست جدا شود اگر بدون اینکه انگشت را از روی سوراخ برداریم پروپ را بکشیم علاوه بر آسیب رساندن به پوست باعث ایجاد کبودی می شویم .

برای گردن نیز گردن را دو نیمه در نظر گرفته و حرکات افقی از سمت مرکز به گوشه و بعد از انگشت را از سوراخ برداشت و ادامه می دهیم .

اگر فردی مشکل غبغب داشته باشد و بخواهیم غبغب را از بین ببریم بعد از چرب کردن آن قسمت و تنظیم مکش که همان 1. است حرکات رفت و برگشت و بدون برداشتن انگشت از روی سوراخ ،اینکار را انجام می دهیم . به طور کلی اگر از پروپ های اندرمولوژی جهت لاغری موضعی و از بین بردن چربی استفاده میکنیم حرکات به صورت رفت و برگشتی است و بدون برداشتن انگشت از روی سوراخ می باشد البته زمانی این روش جوابگو خواهد بود که همراه با رژیـم غذایی مناسب ,ورزش و یا پیاده روی باشد وکیوم دستگاه در روش لاغری در واقع باعث می شود که چـربیهـا از قسمتهـــای پایینی به سطح پوست برسد و با حرکات رفت وبرگشت چربیها از حالت جامد به مایع تبدیل می شود . ولی اگر برای انجــام عملیات  لیفتینـــگ  باشد باید در یک جهت حرکـات انجام شود و در انتهای جهت مورد نظر  انگشت از روی سوراخ برداشته می شود .

برنامه اندرمولوژی

 • در شروع برنامه 2تا 3 جلسه در هفته کار با دستگاه لازم می باشد. ( لاغری موضعی )
 • مدت زمان هر جلسه 30 تا 45 دقیقه (بسته به وسعت ناحیه) متغییر است .( لاغری موضعی )
 • برای گرفتن نتیجه مطلوب حداقل بین 9 تا 12 جلسه لازم است .( لاغری موضعی )
 • تعداد جلسات برای لیفتینگ حداقل 12 جلسه هر روزه یا حداکثر یک روز در میان به مدت 15 الی 20 دقیقه میباشد.

توصیه های لازم جهت اندرمولوژی

 • استفاده از توصیه های غذایی مناسب جهت کاهش ورود کالری اضافه .
 • نوشیدن آب به اندازه کافی و انجام پیاده روی حداقل 20 دقیقه در روز .
 • انجام نرمش های توصیه شده جهت فرم گرفتن عضلات .

ممنوعیت استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن

از دستگاه MicDerm H در موارد زیر استفاده نکنید:

  1) HIV or Aids ایدز

  2) Herpes Simplex Virus

 3) Flat Warts   زگیل های تخت

 4 ) به هیچ وجه با استفاده از این دستگاه روی بیماران دیابتی , عمل لایه برداری انجام نشــــود.

 5  به هیچ وجه بر روی آکنه فعال (Pustules , Papules ) استفاده نکنید. تنهــــــــا بر روی اسکار های ناشی از آکنه (Acne Scars)  استفاده کنید.

محصولی در سبد خرید وجود ندارد!